kontakt:

ISEO zakończyło proces przejęcia LOCKEN

30 czerwiec 2020

W ostatnim miesiącu dobiegł końca trwający od 2016 roku proces przejęcia brytyjskiej firmy LOCKEN, dzięki czemu stała się ona częścią międzynarodowej grupy ISEO.

Dla klientów LOCKEN oznacza to zachowanie ciągłości wsparcia technicznego ISEO w odniesieniu zarówno do produktów, jak i rozwiązań technicznych stosowanych w oparciu o technologie opracowane przez włoską markę. LOCKEN działa na terenie całej Europy od 2003 roku i w ciągu ostatnich kilkunastu lat wypracował szczególnie silną pozycję na terenie Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Specjalizuje się w zaawansowanych systemach kontroli dostępu dopasowanych do potrzeb klienta i dostosowanych do rodzaju prowadzonej przez niego działalności. Każde spośród oferowanych przez LOCKEN rozwiązań jest budowane w oparciu o specyfikację i wymagania klienta oraz rozbudowywane w miarę rozwoju jego potrzeb.

Portfolio klientów LOCKEN obejmuje najbardziej znane europejskie marki działające w różnych gałęziach gospodarki, w tym także przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą infrastruktury krytycznej takie jak między innymi: Veolia, Enedis, Renvico, SP Energy Networks czy Naturgy.

ISEO wznawia działalność po przerwie spowodowanej epidemią COVID-19

17 kwiecień 2020

Epidemia wynikająca z rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 w bardzo istotny sposób wpłynęła nie tylko na codzienne życie ludzi, ale także na funkcjonowanie firm na terenie północnych Włoch.

W celu zapewnienia niezbędnej ochrony swoim pracownikom, klientom oraz dostawcom, firma ISEO musiała na pewien czas zawiesić działalność produkcyjną swoich fabryk położonych w regionie Lombardii.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi pracowników służb medycznych i porządkowych oraz przestrzeganiu rządowych rozporządzeń zarówno przez podmioty gospodarcze, jak i samych mieszkańców, w ostatnich dniach sytuacja epidemiologiczna we Włoszech uległa znacznej poprawie.

Dlatego ISEO zdecydowało się wznowić działalność produkcyjną. Jednocześnie firma nadal prowadzi niezbędne działania prewencyjne i przestrzega rządowych rekomendacji w celu zminimalizowania ryzyka związanego z COVID-19. 

ISEO na targach SICUR w Madrycie

30 marzec 2020

W dniach 27-28.02 w Madrycie odbyły się Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony SICUR 2020 Wzięło w nich udział 706 wystawców, reprezentujących ponad 2000 firm. Wśród nich znalazła się między innymi firma ISEO Ibérica należąca do grupy ISEO.

 

 

Targi odwiedziło 42838 gości pochodzących z 81 krajów w tym także z Polski. Na stoisku ISEO można było zapoznać się z najnowszymi urządzeniami kontroli dostępu i samemu przetestować działanie aplikacji Argo czy Locken LSA, umożliwiających otwieranie drzwi za pomocą smartfona.

 

 

Dużą popularnością cieszył się również czytnik linii papilarnych, dedykowany do elektromotorycznego zamka x1R Smart. Podczas rejestrowania użytkownika, na podstawie jego linii papilarnych tworzona jest mapa minucji. Zostaje ona zapisana w pamięci zamka w formie cyfrowej w postaci szablonu biometrycznego, który jest później wykorzystywany do weryfikacji użytkownika podczas jego uwierzytelniania.

 

 

Komunikacja pomiędzy czytnikiem linii papilarnych i zamkiem x1R Smart jest szyfrowana, co zabezpiecza przesyłane dane przed przechwyceniem oraz odczytaniem przez osoby niepowołane. Funkcja automatycznego wykrywania aktywuje się każdorazowo po umieszczeniu palca w czytniku, zapewniając bezpieczne uwierzytelniane oraz oszczędność baterii.

 

 

Istnieje możliwość wybrania jednego z trzech poziomów zabezpieczeń. W przypadku ustawienia 3 (najwyższego) poziomu zabezpieczeń prawdopodobieństwo błędnego odczytania linii papilarnych i udzielenia osobie niepowołanej dostępu do pomieszczenia wynosi zaledwie 1:10000000.

ISEO wzmacnia siłę marki w Serbii i Chorwacji

13 luty 2020

"Prozori&Vrata" to jedno z najpopularniejszych spośród ukazujących się na Bałkanach czasopism, poświęcone wyposażeniu wnętrz oraz szeroko rozumianej branży budowlanej. W jego najnowszym numerze pojawił się obszerny artykuł poświęcony zamkowi x1R Smart oraz czytnikowi linii papilarnych, dedykowanemu do tego modelu zamka.

Pracą tego nowoczesnego elektromotorycznego zamka można również zarządzać przy użyciu smartfona, inteligentnego zegarka (tzw. smartwatcha) z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Argo lub korzystając z opasek, tagów czy kart zbliżeniowych. Dodatkowo w oparciu o zamek x1R Smart oraz aplikację Argo można zbudować system kontroli dostępu, zarządzając jednocześnie prawami nawet 300 użytkowników oraz przeglądać historię obejmującą 1000 ostatnich zdarzeń.

Poniżej znajduje się pełna wersja artykułu.

ISEO na targach Intersec 2020

3 luty 2020

Intersec 2020 to jedne z największych i najważniejszych targów na Bliskim Wschodzie, regionie stanowiącym dla grupy ISEO niezwykle ważny rynek o strategicznym znaczeniu.
 


Tegoroczna edycja targów odbyła się w dniach 19-21 stycznia w Dubaju. Swoje stoisko zaprezentowała na nich posiadająca siedzibę na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich firma ISEO Projects and Access Control. Odwiedzający je goście mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązań w zakresie kontroli dostępu zarówno offline, jak i online, działającymi w oparciu o rozwiązania mechatroniczne oraz technologię RFID.
 


Pracą poszczególnych urządzeń kontroli dostępu ISEO z rodziny Smart można bezpiecznie oraz wygodnie zarządzać dostępem korzystając z aplikacji Argo i V364. Obie aplikacje współpracują ze smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Android lub iOS. Korzystając z nich można przydzielać oraz odbierać prawa dostępu wybranemu użytkownikowi lub grupom użytkowników. Dodatkowo administrator posiada wgląd w historię zdarzeń na każdym urządzeniu zamontowanym na drzwiach.
 

 

ISEO na Bałkanach

21 styczeń 2020

ISEO to marka, która rozwija się globalnie, ale bardzo dużą wagę przywiązuje również do lokalnych rynków na Starym Kontynencie.

Bardzo aktywnie działa i rozwija się między innymi na Bałkanach. W wydawanym w Serbii, ale popularnym także w Macedonii Północnej, Słowenii, Czarnogórze oraz Bośnii i Hercegowinie czasopiśmie „Aluminijum & PVC” pojawił się artykuł na temat aplikacji Argo oraz elektromotorycznego zamka x1R Smart.

W tekście skupiono się przede wszystkim na korzyściach wynikających z korzystania z bezpłatnej aplikacji Argo i zaprezentowano czytnik linii papilarnych, współpracujący z zamkiem x1R Smart.

Poniżej można zapoznać się z pełną treścią artykułu (w języku angielskim).

 

 

ISEO na targach Sicurezza 2019

3 grudzień 2019

W połowie listopada firma ISEO wzięła udział w międzynarodowych targach Sicurezza 2019 w Mediolanie. Były one poświęcone rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa, kontroli dostępu i monitoringu. W imprezie wzięło udział 619 wystawców pochodzących z 37 krajów. Szacuje się, że w ciągu zaledwie trzech dni targi odwiedziło niemal 30 000 gości.

 

 

Na stoisku ISEO można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami kontroli dostępu. Oprócz urządzeń obsługiwanych poprzez aplikację Argo, ISEO zaprezentowało także platformę V364 służącą do zdalnego zarządzania dostępem w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach.

 

 

Platforma V364 stanowi idealne rozwiązanie w rozbudowanych instalacjach oraz w obiektach rozproszonych na znacznym obszarze terenu. Dzięki wykorzystywaniu mechatronicznych kluczy F9000 zgodnych z dyrektywą ATEX oparty na platformie V364 system kontroli dostępu może bezpiecznie działać w budynkach przemysłowych, znajdujących się w strefach zagrożonych wybuchem.

 

 

Podczas targów Sicurezza 2019 dużym zainteresowaniem na stoisku ISEO cieszył się czytnik linii papilarnych współpracujący z elektromotorycznym zamkiem x1R Smart. Ten model zamka oferuje najwyższą klasę zabezpieczenia i jest dostępny w wersji nawierzchniowej (bez blachy czołowej) oraz wpuszczanej (ze stalową blachą czołową). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z obsługą czytnika linii papilarnych lub przy braku zasilania, zamek zawsze można otworzyć korzystając z klucza wkładki bębenkowej.

Nowe certyfikaty zamknięć ewakuacyjnych

29 listopad 2019

Skomplikowana sytuacja prawna związana z Brexitem spowodowała, że firma ISEO zdecydowała się na przeniesienie certyfikacji zamknięć ewakuacyjnych z brytyjskiego Warrington Institute do włoskiego instytutu CSI.

Wraz ze zmianą jednostki certyfikującej zwiększona została klasa odnosząca się do ciężaru drzwi (klasa 6 zastąpiona została przez klasę 7).

Dodatkowo wszystkie zamknięcia ewakuacyjne zostały przebadane na 500 000 cykli pracy i są odpowiednie do pracy w temperaturze od -25°C do +60°C.

Zaktualizowane certyfikaty i Deklaracje Właściwości Użytkowych (DoP) dla poszczególnych modeli zamknięć można pobrać ze strony www.iseo.com

 

 

ISEO w obiektywie Uliano Lucasa

3 październik 2019

Uliano Lucas to znany włoski fotograf, operator filmowy oraz autor wielu popularnych książek i reportaży. Tym razem w jego obiektywie znaleźli się pracownicy należących do ISEO fabryk, znajdujących się w miejscowościach Rovellasca i Pisogne.

Reportaż Uliano Lucasa został zatytułowany „Hymn to work” i stanowi wyraz uznania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju oraz sukcesu firmy ISEO. Wszystkie zdjęcia oraz filmy dokumentujące prace towarzyszące powstawaniu reportażu można obejrzeć na oficjalnej stronie ISEO pod adresem https://www.iseo.com/it/en/reportage-lucas

W tym roku przypada 50 rocznica założenia ISEO. Początkowo firma oferowała wyłącznie rozwiązania mechaniczne. Jednak na przestrzeni lat oferta marki znacznie się poszerzyła. Obecnie ISEO proponuje również szereg produktów elektronicznych oraz elektromechanicznych, wśród których znaleźć można zamki, wkładki bębenkowe, elektrozaczepy, klamki z kontrolą dostępu, czytniki uwierzytelniające oraz inteligentne przekaźniki.    

 

Drzwi Otwarte w ISEO

20 wrzesień 2019

W niedzielę 15 września w siedzibie ISEO w miejscowości Pisogne we Włoszech zorganizowano Drzwi Otwarte, podczas których świętowano 50-lecie istnienia firmy.

 

 

Wszyscy chętni mieli możliwość zobaczenia fabryki i magazynu oraz zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zarówno oferty, jak i procesu produkcji poszczególnych okuć. Z propozycji zwiedzania zakładu produkcyjnego skorzystało mnóstwo osób.   

 

 

Pracownicy i przedstawiciele ISEO na bieżąco udzielali gościom odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Większość osób zainteresowana była bezpłatną aplikacja Argo, która pozwala w wygodny sposób sterować pracą drzwi, okien i bram przy użyciu smartfona / smartwatcha.     

ISEO w czasopiśmie „Aluminijum & PVC”

2 wrzesień 2019

Marka ISEO rozwija się dynamicznie na wielu europejskich i światowych rynkach. Aktywnie działa między innymi na Bałkanach. Niedawno artykuł dotyczący ISEO pojawił się w popularnym na terenie Serbii branżowym czasopiśmie „Aluminijum & PVC”.

 

W artykule można znaleźć zapowiedź udziału ISEO w targach Adria Security Summit, odbywających się w dniach 18-19 września w hotelu Alexander Palace w Skopje. Dodatkowo w tekście przedstawiono krótką historię włoskiej firmy oraz opisano jej ofertę, skupiając się na najnowszych rozwiązaniach kontroli dostępu.

 

Z pełną treścią oryginalnego artykułu (w języku angielskim) można zapoznać się poniżej.

 

ISEO z certyfikatem AEO

29 lipiec 2019

ISEO uzyskało certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy AEO oznaczony numerem IT AEOF 19 1577 co sprawia, że może korzystać z licznych ułatwień w zakresie przywozu i wywozu towarów oraz uproszczonych odpraw celnych.

 

Począwszy od 1 września ISEO będzie przeprowadzać wszystkie formalności związane z eksportem towarów bezpośrednio w swoich magazynach bez konieczności korzystania z pomocy służb celnych.


Pozwoli to firmie dostarczać odbiorcom towary razem z dokumentami eksportowymi.

 

Dodatkowo firmy transportowe przewożące towary ISEO nie będą musiały wypełniać dokumentów związanych z odprawą celną. Wszystko to umożliwi nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale przede wszystkim cennego czasu.


ISEO uzyskało również status upoważnionego eksportera o numerze IT/008/BS/19. Taki status pozwala prowadzić dokumentację pochodzenia towarów w uproszczony sposób. Deklaracja na fakturze sporządzona przez eksportera w całości zastępuje certyfikat EUR1 o ile eksport towarów odbywa się do krajów, mających podpisaną umowę z Unią Europejską.
 

Nowe certyfikaty IMP dla wkładek ISEO

28 czerwiec 2019

Wkładki bębenkowe R7 Extra, R6 Extra, F6 Extra oraz F6 Extra S zostały przebadane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej i otrzymały nowe certyfikaty zgodności z polską normą PN-EN 1303:2015-07.

Każda z wkładek została sklasyfikowana wedle następujących kryteriów: kategoria użytkowania, trwałość, ciężar drzwi, odporność ogniowa, bezpieczeństwo, odporność na korozję i temperaturę, zabezpieczenie kodu, odporność na atak oraz odporność na włamanie wg KT/402/IMP/2005.

Pod względem odporności na włamanie modele wkładek R7 Extra, R6 Extra, F6 Extra oraz F6 Extra S otrzymały najwyższą klasę C (wysoka odporność na włamanie).

Wszystkie certyfikaty zachowują ważność do 30 maja 2022 roku.

Nowa wersja aplikacji Argo

17 maj 2019

Z serwisów App Store i Google Play można już pobierać aplikację Argo w wersji 2.5.

 

 

Aplikacja Argo 2.5 pozwala zarządzać pracą urządzeń kontroli dostępu z rodziny Smart. Znajdziemy wśród nich: wkładkę bębenkową Libra Smart, klamkę Aries Smart, czytnik uwierzytelniający Stylos Smart, elektroniczny zamek X1R Smart, czytnik linii papilarnych dedykowany do zamka X1R Smart, zamek kasetowy Smart Locker oraz inteligentny przekaźnik Smart Relay.

 

 

Korzystając z aplikacji Argo każde z tych urządzeń można zaprogramować wedle aktualnych potrzeb i wymagań w miejscu instalacji.

Aplikacja pozwala dodawać, usuwać oraz edytować dane do 300 użytkowników, a same listy użytkowników można przenosić pomiędzy drzwiami / urządzeniami. Dodatkowo administratorzy mają możliwość odczytania ostatnich 1000 zdarzeń dla każdych drzwi i przesłania wygenerowanego raportu poprzez e-mail. 

 

 

Oprócz znanych do tej pory urządzeń kontroli dostępu z rodziny Smart, aplikacja Argo w wersji 2.5 obsługuje także czytnik linii papilarnych dedykowany do zamka X1R Smart, inteligentny przekaźnik Smart Relay oraz zamek kasetowy Smart Locker.

ISEO wspiera budowę muzeum Mirad’Or

6 maj 2019

Nad brzegami jeziora Iseo w miejscowości Pisogne powstaje muzeum Mirad’Or, w którym będzie można podziwiać dzieła sztuki nowoczesnej. Budowę tego obiektu wspiera firma ISEO.

 

Pomysłodawcą tego dość nietypowego przedsięwzięcia jest Gigi Barcella. Futurystyczną bryłę obiektu zaprojektował architekt Mauro Piantelli, pracujący dla Studio De8 w Bergamo. Budynek ma sprawiać wrażenie, jak gdyby unosił się na wodzie. Pomimo tego, że obiekt będzie prezentować sztukę nowoczesną, wiele jego elementów architektonicznych przywołuje na myśl starożytne budowle znane jeszcze z czasów rzymskich.

 

 

Z pewnością zarówno sam kształt muzeum, jak i jego położenie sprawi, że Mirad’Or stanie się jedną z głównych atrakcji niewielkiego włoskiego miasteczka, będącego siedzibą firmy ISEO.

 

 

Pewną inspirację dla twórców muzeum stanowił projekt „The Floating Piers” zrealizowany przez Christo i Jeanne-Claude w 2016 roku. Para artystów umieściła nad jeziorem Iseo dryfujące pomosty, które połączyły miasteczko Sulzano z leżącymi na środku jeziora wyspami San Paolo i Monte Isola. Instalacja odniosła ogromny sukces i w ciągu dwóch tygodni zobaczyło ją ponad milion osób.   

Udział ISEO w projekcie idealnie wpisuje się w politykę włoskiego producenta okuć i systemów zabezpieczeń, który czuje się silnie związany z włoskim regionem Lombardia i miejscowością Pisogne. Dlatego bardzo chętnie angażuje się w lokalne wydarzenia oraz wspiera miejscową społeczność.  

Artykuł poświęcony ISEO w czasopiśmie Platinum

17 kwiecień 2019

Czołowy włoski producent zamków, wkładek, okuć ewakuacyjnych oraz rozwiązań kontroli dostępu świętuje w tym roku okrągły jubileusz 50 lat. Z historią i najważniejszymi informacjami o ISEO można zapoznać się w kwietniowym wydaniu włoskiego czasopisma "Platinum".

Firma powstała w 1969 roku w niewielkiej miejscowości Pisogne, położonej w północnych Włoszech nad malowniczym alpejskim jeziorem Iseo. Założycielem ISEO Serrature był Giuseppe Facchinetti. Wkrótce dołączył do niego jego syn Evaristo. Obecnie firmą zarządza już trzecie pokolenie rodziny Facchinetti.

Pomimo dynamicznego rozwoju i posiadania oddziałów w różnych częściach świata, ISEO Serrature pozostaje bardzo ściśle związane z regionem Lombardii i miejscowością Pisogne, wspierając lokalną społeczność i angażując się w różne działania o charakterze non-profit.

Obecnie roczny obrót ISEO wynosi około 140 milionów euro, z czego 80% pochodzi ze sprzedaży produktów i rozwiązań na terenie Europy, a 20% obrotu jest generowane na pozostałych kontynentach.

Odpowiadając na aktualne trendy i zapotrzebowanie klientów, oprócz rozwiązań mechanicznych, firma bardzo dynamicznie rozwija produkty i systemy elektroniczne, stając się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek na rynku europejskim.

Z pełną treścią artykułu (w języku angielskim) można zapoznać się klikając w poniższe zdjęcie.

 

ISEO sponsorem włoskiej grupy kolarskiej

4 kwiecień 2019

Firma ISEO została sponsorem włoskiej grupy kolarskiej Team RIME CARNOVALI. Jej zawodnicy pojawią się w Polsce i wezmą udział w słynnym Wyścigu Kurierów.
 
Karpacki Wyścig Kurierów to impreza odbywająca się regularnie od 1975 roku.
 
Wyścig upamiętnia Wacława Felczaka oraz pozostałych beskidzkich kurierów, działających w konspiracji podczas II wojny światowej.
 
Trasa wyścigu pokrywa się częściowo ze szlakami pokonywanymi przez kurierów, prowadząc przez tereny Polski, Słowacji oraz Węgier. Rywalizację rozpoczyna prolog w Lublinie, a następnie kolarze zmierzą się w pięciu etapach: Połaniec-Tarnów, Tarnów-Nowy Sącz, Oświęcim-Jabłonka, Poprad-Poprad oraz Tata-Veszprém. 
 

Team RIME CARNOVALI składa się z trzynastu ambitnych kolarzy, pochodzących z Włoch i znanych przede wszystkim z udziału w wyścigach odbywających się na Półwyspie Apenińskim. Jak Team RIME CARNOVALI wypadnie na tle innych europejskich drużyn na wymagających środowoeuropejskich trasach? Dowiemy się o tym już w najbliższych dniach, a zwycięzcę całego wyścigu poznamy 5 maja na mecie w Veszprém.

 

ISEO głównym partnerem CidneOn 2019

7 styczeń 2019

Firma ISEO została głównym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Światła CidneOn 2019.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 8 do 16 lutego na zamku w Brescii. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Podczas festiwalu będzie można podziwiać wiele atrakcyjnych illuminacji oraz instalacji. Dodatkowo zaplanowano również przedstawienia poświęcone osobom oraz miejscom związanym ze sztuką. Specjalną uwagę poświęcono legendarnemu artyście
i wynalazcy Leonardo da Vinci, gdyż w 2019 roku mija równo 500 lat od jego śmierci. Tło wszystkich wystaw, przedstawień oraz illuminacji odbywających się w ramach festiwalu CidneOn 2019 stanowi majestatyczny średniowieczny zamek.

Jednocześnie impreza stanowi okazję do zapoznania się ze sposobem działania inteligentnych kluczy ISEO (tzw. ISEO Smart Key), które są dedykowane do zastosowania w systemach kontroli dostępu.

Aplikacja Argo 2.4

27 listopad 2018

ISEO nieustannie rozwija nie tylko urządzenia kontroli dostępu, ale także oprogramowanie służące do sterowania ich pracą, czego przykładem jest najnowsza wersja aplikacji Argo.

Aplikacja Argo 2.4 współpracuje już nie tylko ze smartfonami czy tabletami, ale także z zegarkami Apple Watch Series 3 z systemem operacyjnym WatchOS 4. Każdy z takich zegarków może zostać sparowany wyłącznie z jednym smartfonem iPhone. Wówczas można korzystać z obu urządzeń w celu otwarcia drzwi wyposażonych w urządzenia kontroli dostępu z rodziny Smart.

 

 

Ciekawym elementem dostępnym w aplikacji Argo 2.4 są tzw. widgety. Dzięki ich wykorzystaniu wystarczy jedynie dotknięcie palcem widgetu z ikoną aplikacji Argo, aby wybrane drzwi zostały odryglowane.

 

 

W aplikacji Argo 2.4 znajdziemy także wiele innych praktycznych funkcjonalności, znanych już z poprzednich wersji oprogramowania.

Przykładem są chociażby tzw. zaproszenia Argo Invitations, które mogą zostać wygenerowane przez administratora systemu,
a następnie przesłane wraz z kodem wybranej osobie poprzez sms lub e-mail. Po odebraniu zaproszenia i wprowadzeniu kodu użytkownik uzyska nieograniczony dostęp do wybranych drzwi w określonym przez administratora przedziale czasu.

Aplikację Argo 2.4 można pobrać ze strony internetowej https://app.iseo.com/

Jest ona dostępna także w serwisach Google Play oraz iTunes.

ISEO na targach Security Essen

5 październik 2018

ISEO wzięło udział w międzynarodowych targach Security Essen, poświęconym w całości zabezpieczeniom, ochronie mienia oraz nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom z zakresu kontroli dostępu.

 

 

To największa tego typu impreza na świecie, która odbyła się w dniach 25-28 września w niemieckim mieście Essen. Wzięło w niej udział ponad tysiac wystawców, którzy przybyli nawet z najodleglejszych zakątków globu.

 
Firma ISEO zaprezentowała na targach aplikację Argo w wersji 2.4, która umożliwia sterowanie pracą urządzeń kontroli dostępu Smart nie tylko przy użyciu smartfona ale także poprzez smartwatcha Apple Watch Series 3. Odwiedzający stoisko włoskiego producenta mogli przetestować działanie widgetów sprawdzając w jaki sposób działają oraz jak bardzo ułatwiają zarządzanie pracą urządzeń kontroli dostępu.


Nowością na stoisku ISEO był również przekaźnik Smart, który umożliwia otwieranie elektronicznych zamków oraz bram z napędem motorycznym. Trafi on do sprzedaży w przyszłym roku i będzie dostępny w wersji z wbudowaną lub zdalną anteną BLE.


Inna ciekawostka pokazana przez ISEO na targach to montowany naściennie wandaloodporny oraz zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych czytnik / walidator do kluczy F9000.

 


 

Skorygowane certyfikaty dla zamków Multiblindo

23 lipiec 2018

Przeciwwłamaniowe zamki Multiblindo 7911, 7951, 7955, 7991 oraz zamki Multiblindo Easy uzyskały nowe, skorygowane wersje certyfikatów, które
wystawił i opublikował Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

 

Wszystkie wymienione powyżej modele zamków sklasyfikowane zostały
w najwyższej 7 klasie zabezpieczenia wg normy PN-EN 12209:2005.
Skorygowane certyfikaty opublikowane zostały 9 lipca bieżącego roku,
a ich okres ważności upływa 11 kwietnia 2019 roku.

                                                      

CERTYFIKATY IMP DLA ZAMKÓW MULTIBLINDO

 

 

ENDUR4NCE – najwyższa odporność wykończenia dla okuć przeciwpanicznych

26 luty 2018

ISEO wprowadziło do swojej oferty nowy rodzaj wykończenia o nazwie ENDUR4NCE.

Jest ono dostępne dla wybranych modeli okuć przeciwpanicznych: Idea Base, Idea Base Infilare, Push, Palmo oraz dla klamek Trim. Ponadto wykończeniem ENDUR4NCE pokryte są również rygle góra/dół, rygle bok/bok, rygle góra/bok, a także drążki i pręty do zamknięć przeciwpanicznych.

Wieloletnie doświadczenie firmy ISEO umożliwiło stworzenie wykończenia, które jest bardzo odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz nadaje okuciom metaliczny wygląd. Dodatkowo dzięki powłoce AntiGERM zapewnia także skuteczną ochronę antybakteryjną.

Wewnętrzne testy nowego wykończenia ENDUR4NCE przeprowadzone zgodnie
z wymaganiami europejskiej normy UNI EN 1670 potwierdziły, że gwarantuje ono odporność do 1000 godzin w komorze solnej.

Oznacza to, że okucia z tym wykończeniem mogą być montowane w intensywnie użytkowanych drzwiach, znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej zlokalizowanych w strefach nadmorskich oraz w innych miejscach, w których występuje wysokie stężenie soli w powietrzu. Dodatkowo w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia korozji widocznych elementów zamknięć, zaczepy stosowane w okuciach przeciwpanicznych ISEO wykonywane są ze stali nierdzewnej.

Powłoka antybakteryjna AntiGERM sprawia, że okucia przeciwpaniczne ISEO stanowią również idealne rozwiązanie we wszystkich budynkach i obiektach, w których szczególnie istotne jest zapewnienie higieny oraz zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się groźnych bakterii i zarazków (szpitale, przychodnie, domy starców, przedszkola, żłobki itp.).   

Nowa funkcjonalność Argo Invitations

2 styczeń 2018

Aplikacja Argo w najnowszej wersji 2.3 oferuje nową bardzo praktyczną funkcjonalność Argo Invitations.

Argo Invitations (Argo Zaproszenia) umożliwia administratorowi systemu kontroli dostępu wybranie przedziału czasowego, w którym określona osoba korzystająca ze specjalnego kodu, będzie miała dostęp do wybranych drzwi.

Odpowiednio skonfigurowane zaproszenie można następnie wysłać e-mailem. Odbiorca takiej wiadomości chcąc wejść do budynku lub pomieszczenia będzie musiał jednorazowo wprowadzić kod składający się z sześciu znaków (liter i/lub cyfr). Następnie wykorzystując jedynie smartfon z zainstalowaną aplikacją Argo będzie mógł korzystać z nieograniczonego dostępu do danych drzwi w określonym przed administratora systemu przedziale czasu.

Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w niewielkich obiektach usługowych i noclegowych oraz firmach, korzystających z zewnętrznych usługodawców, na przykład personelu sprzątającego. Z kolei w małych hotelach czy pensjonatach dzięki Argo Invitations można łatwo i wygodnie zarządzać pokojami udostępniając je gościom na wybrany okres czasu.

ISEO w prestiżowym czasopiśmie Italia Più

18 grudzień 2017

W grudniowym wydaniu prestiżowego włoskiego czasopisma Italia Più pojawił się obszerny artykuł opisujący historię i ofertę firmy ISEO. Wspomniano w nim między innymi o najnowszej wersji aplikacji Argo 2.3 oraz nowych, niezwykle praktycznych
i użytecznych funkcjonalnościach Argo Invitations oraz Remote Key Delivery.

W artykule skupiono się przede wszystkim na urządzeniach z rodziny ISEOZero1 działających zarówno w ramach prostych, jak i rozbudowanych systemów kontroli dostępu. Dzięki bezpłatnej aplikacji Argo pracą niektórych z nich, jak na przykład klamki Aries Smart, wkładki Libra Smart, czytnika uwierzytelniającego Stylos Smart czy elektromotorycznego zamka X1R Smart można łatwo i wygodnie sterować przy użyciu popularnych urządzeń przenośnych takich jak smartfony czy tablety z systemem operacyjnym Android lub iOS.

ISEO stale dba o rozwijanie swoich produktów, wprowadza na rynek nowe urządzenia oraz dodaje kolejne funkcjonalności do aplikacji Argo. Najnowsze z nich Argo Invitations oraz Remote Key Delivery przypadną do gustu przede wszystkim właścicielom niewielkich firm i obiektów noclegowych, a także osobom wynajmującym mieszkania i apartamenty. Każda z tych funkcjonalności
nie tylko usprawnia proces przyznawania dostępu do pomieszczeń, ale także wyklucza konieczność dorabiania mechanicznych kluczy oraz eliminuje ewentualne problemy wynikające z ich zgubienia lub zniszczenia przez gości.

Firma ISEO dba także o ochronę zasobów naturalnych. W tym celu wdrożyła normę zarządzania środowiskowego ISO 14001. Obecnie ISEO zatrudnia ponad 1100 osób i posiada czternaście oddziałów w różnych częściach świata - w Europie, Azji a nawet
w Afryce. W przyszłości planowane jest również wejście firmy na niezwykle konkurencyjne i wymagające rynki amerykańskie. 

 

ISEO na targach Sicurezza 2017

14 listopad 2017

W dniach 15-17 listopada bieżącego roku ISEO po raz kolejny weźmie udział w międzynarodowych targach Sicurezza w Mediolanie. To jedna z najważniejszych
w Europie imprez targowych, skupiająca producentów oferujących rozwiązania
z zakresu zabezpieczeń, kontroli dostępu, monitoringu oraz ochrony przeciw- pożarowej.

W tegorocznej edycji targów odbywającej się w trzech halach (3, 5 i 7) weźmie udział rekordowa liczba ponad 450 wystawców nie tylko z Europy, ale także z Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji, Ameryki Północnej, a nawet z Australii.

Dodatkowo podczas targów odbędzie się ponad 100 imprez towarzyszących w tym konferencji oraz warsztatów, umożliwiających zarówno zdobycie praktycznej wiedzy, jak i podzielenie się swoimi doświadczeniami ze specjalistami i profesjonalistami pracującymi dla największych na świecie firm z branży zabezpieczeń.

Na stoisku C11 i D16 w hali 7 goście odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z ofertą ISEO i sprawdzić działanie urządzeń kontroli dostępu (między innymi elektronicznej klamki Aries Smart oraz elektronicznej wkładki bębenkowej Libra Smart), które
są sterowane przy użyciu smartfonów z zainstalowaną aplikacją Argo.

Ponadto zaprezentowane zostaną praktyczne akcesoria umożliwiające wygodne zarządzanie pracą urządzeń kontroli dostępu,
takie jak między innymi czytnik uwierzytelniający Stylos z nowoczesną technologią RFID 13,56 Mhz, który umożliwia sterowanie działaniem zamków elektronicznych Multiblindo eMotion oraz zamków solenoidowych Thesis 2.0 Professional.

Najnowszym rozwiązaniem ISEO jest platforma V364, która umożliwia zdalne zarządzanie nie tylko prostymi, ale także znacznie bardziej rozbudowanymi systemami kontroli dostępu z poziomu przeglądarki Microsoft Edge, Apple Safari lub Google Chrome, łączącej się poprzez sieć internetową z dedykowanym kontrolerem Atlas.

Partnerzy handlowi NOVET odwiedzili ISEO

30 październik 2017

W dniach 10-12 października partnerzy handlowi NOVET, którzy uzyskali najwyższy obrót ze sprzedaży produktów ISEO odwiedzili fabrykę, w której powstają zamki, wkładki, okucia przeciwpaniczne, samozamykacze, systemy kontroli dostępu oraz inne nowoczesne rozwiązania włoskiego producenta.

Podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym znajdującym się w malowniczo położonej u podnóża Alp miejscowości Pisogne, uczestnicy mieli nie tylko możliwość zapoznania się z samym procesem produkcji okuć, ale wzięli także udział w prezentacji i szkoleniu produktowym.

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny, a prowadzący go eksperci ISEO bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem szczegółowo omawiając funkcjonalności oferowanych urządzeń
i rozwiązań. Była to znakomita okazja do wymiany poglądów, otrzymania fachowej porady i uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej szczegółowe pytania.

Fabryka ISEO znajduje się w bardzo ciekawym regionie, którego atrakcje każdego roku przyciągają do Włoch tysiące turystów z całego świata. Do najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy Pisogne należą między innymi winnice. Dlatego podczas pobytu nie mogło również zabraknąć wizyty w jednej z najsłynniejszych włoskich winnic La Montina, w której wytwarzane są znakomite wina Franciacorta. Zwieńczeniem pobytu we Włoszech było zwiedzanie Górnego Miasta (Citta Alta) w Bergamo, połączone z degustacją tradycyjnej włoskiej pizzy.

Nowy certyfikat dla zamka X1R Smart

12 wrzesień 2017

Zamek X1R Smart został przebadany przez renomowany włoski instytut badawczy CSI i otrzymał certyfikat zgodności z wymogami europejskiej normy EN 14846 potwierdzając najwyższy poziom zabezpieczenia oraz odporności na wiercenie.

 

Klasyfikacja zamka X1R Smart przedstawia się następująco:

Kategoria użytkowania: Klasa 3 Ciężkie warunki eksploatacji (budynki publiczne).

Trwałość: Klasa X  200 000 cykli, obciążenie zapadki siłą 120 N.

Ciężar drzwi i siła zamykająca: Klasa 9 Drzwi powyżej 200 kg, siła zamykająca do 15 N.

Odporność ogniowa: Klasa E Odpowiedni do stosowania w drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych z czasem klasyfikacji: 90 minut.

Odporność na korozję i temperaturę: Klasa P Brak wymagań, od -25ºC do +70ºC.

Zabezpieczenie i odporność na wiercenie: Klasa 7 Bardzo wysokie zabezpieczenie, odporny na wiercenie.

Zabezpieczenie – funkcja elektryczna: Klasa 1 Sygnalizacja dźwiękowa lub optyczna.

Zabezpieczenie – manipulacje elektryczne: Klasa 3 Ochrona przed spadkiem napięcia, ochrona przed skutkami przecięcia przewodów, ochrona przed skutkami manipulowania przewodem, odporność na manipulację elektromagnetyczną, odporność na wyładowania elektrostatyczne poziom 4
(EN 61000-4-2), odporność na manipulację elektrostatyczną poziom 4 (EN 61000-4-2).

 

           

 

Nowy salon ISEO w Rzymie

20 lipiec 2017

Firma ISEO otworzyła nowy salon w prestiżowej lokalizacji w budynku Officine Farneto przy ulicy Monti della Farnesina 77 w Rzymie. Dzięki temu zarówno mieszkańcy włoskiej stolicy, jak i turyści odwiedzający Wieczne Miasto mają możliwość zapoznania się z ofertą elektronicznych produktów kontroli dostępu z rodziny ISEOZero1, a także sprawdzenia sposobu działania aplikacji Argo oraz platformy V364.

Oprócz Rzymu salony ISEO znajdują się także w miejscowości Pisogne (prowincja Brescia), gdzie mieści się siedziba główna firmy, a także w Rovellasca (prowincja Como) oraz w Turynie.

W Polsce autoryzowanym dystrybutorem oferty ISEO jest firma NOVET, której siedziba znajduje się w miejscowości Gospodarz w województwie łódzkim. 

ISEO na targach IFSEC International 2017

26 czerwiec 2017

Firma ISEO wzięła udział w odbywających się w dniach 20-22 czerwca w Londynie międzynarodowych targach IFSEC International 2017. To największa cyklicznie organizowana na terenie Europy impreza, w której każdego roku biorą udział przedstawiciele najważniejszych firm działających w branży zabezpieczeń.

Podczas targów IFSEC International 2017 odwiedzający londyńską halę ExCel mieli nie tylko okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu zabezpieczeń oraz ochrony mienia, ale także samodzielnie przetestować skuteczność wielu prezentowanych produktów i systemów. Dodatkową atrakcją były towarzyszące targom panele dyskusyjne oraz szkolenia.

ISEO zaprezentowało na targach IFSEC International 2017 rodzinę produktów ISEOZero1, które działają w oparciu o bezpłatną aplikację Argo instalowaną na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS lub Android.

Obecnie przy użyciu aplikacji Argo można zarządzać pracą elektronicznej klamki Aries Smart, elektronicznej wkładki bębenkowej Libra Smart, czytnika zbliżeniowego Stylos Smart oraz elektromotorycznego zamka X1R Smart.  

 

 

Wygodne zarządzanie systemem kontroli dostępu dzięki platformie V364

27 kwiecień 2017

V364 to nazwa nowej platformy dedykowanej do zarządzania zarówno prostymi,
jak i rozbudowanymi systemami kontroli dostępu w oparciu o kontrolery Atlas.

Dzięki zastosowaniu platformy V364 można zdalnie w łatwy sposób dokonywać zmian w ustawieniach urządzeń kontroli dostępu i modyfikować prawa dostępu poszczególnych użytkowników bez konieczności podchodzenia do drzwi.

Wystarczy jedynie uruchomić przeglądarkę stron internetowych (Microsoft Edge, Apple Safari lub Google Chrome) i połączyć się z dedykowanym kontrolerem Atlas, zarządzającym wybranym urządzeniem uwierzytelniającym (np. czytnikiem Stylos lub walidatorem F9000).

W ramach platformy V364 możliwe jest zarządzanie prawami dostępu do 5000 użytkowników oraz dodanie maksymalnie 4000 drzwi. Nośnikami informacji dotyczących poszczególnych użytkowników i ich praw mogą być karty RFID
lub klucze F9000.

Platforma V364 znajduje zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej (biura, hotele, szpitale, uczelnie, urzędy, dworce itp.), magazynach, centrach logistycznych oraz zakładach przemysłowych. W przypadku używania kluczy F9000 zgodnych
z dyrektywą ATEX, platforma V364 stanowi idealne, a zarazem bezpieczne rozwiązanie kontroli dostępu w rafineriach, zakładach chemicznych, elektrowniach oraz w innych obiektach, w których występuje potencjalne zagrożenie wybuchem.  

Certyfikat SKG dla wkładki Libra Smart Heavy Duty

20 marzec 2017

Wersja Heavy Duty wkładki Libra Smart została przebadana przez holenderski instytut SKG i otrzymała certyfikat potwierdzający najwyższą możliwą odporność antywłamaniową (3 gwiazdki).

Wkładka Libra Smart Heavy Duty oferuje również trzy klasy zabezpieczeń IP (IP66 / IP67 / IP69). Oznacza to całkowitą odporność przed wnikaniem pyłu. Dodatkowo klasa IP69 zapewnia ochronę przed przedostaniem się do wnętrza wkładki wody
o temperaturze do + 80ºC lanej pod wysokim ciśnieniem 100 barów.

Zarówno sam mechanizm, jak i silniczek znajdujący się wewnątrz wkładki jest chroniony mechanicznie oraz elektronicznie. Ponadto wersja Heavy Duty posiada zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w korpusie oraz w bębenku wkładki, zabezpieczene przed wyrwaniem wkładki oraz programowane punkty złamania.

Wkładka Libra Smart jest także zgodna z wymogami normy EN 15684:2013,
co potwierdza certyfikat opublikowany przez niemiecki instytut badawczy PIV.

Nowy zamek IS 741N

3 luty 2017

Nowy zamek IS 741N posiada zamkniętą kasetę, dzięki czemu znajdujące
się wewnątrz podzespoły są skutecznie zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami. Ponadto wyposażono go zarówno w zaczep, jak i jednoskokowy rygiel, który w pozycji zamkniętej wysuwa się na 15 mm.

Pracą zaczepu i rygla zamka można sterować przy użyciu klucza. Z kolei poruszanie klamką powoduje wysuwanie lub chowanie samego zaczepu.

Możliwość zamontowania wkładek bębenkowych o różnych poziomach zabezpieczeń, pozwala zapewnić poszczególnym budynkom / pomieszczeniom niezbędny poziom ochrony.

Zamek IS 741N jest odpowiedni do zastosowania w drzwiach profilowych drewnianych lub metalowych. Przekładając sam zaczep można zmieniać kierunkowość zamka bez korzystania z narzędzi.

Trwałość zamka została przetestowana na 200 000 cykli pracy przy obciążeniu zapadki siłą 25 N. Dodatkowo zamek otrzymał certyfikat zgodności z wymogami europejskiej normy UNI EN 12209:16 wydany przez włoski instytut ICIM.    


Nowy katalog ISEO do pobrania

13 styczeń 2017

Na stronie głównej dostępny jest do pobrania nowy katalog ogólny ISEO nr 33 na rok 2017. Poszczególne produkty zaprezentowane zostały w siedmiu rozdziałach:

1. Wkładki bębenkowe, kłódki i akcesoria.

2. Zamki do metalu.

3. Zamki do drewna.

4. Zamki do wzmocnionych drzwi.

5. Okucia przeciwpaniczne i awaryjne.

6. Zamki do drzwi przeciwpożarowych.

7. Zamykacze drzwiowe.

Oprócz opisów, zdjęć i rysunków technicznych produktów, w katalogu zamieszczono również szczegółowe informacje dotyczące klasyfikacji według wybranych norm.

Publikacja dostępna jest w języku angielskim.

 

ISEO w czasopiśmie Platinum

7 grudzień 2016

W listopadowym numerze prestiżowego włoskiego czasopisma Platinum ukazał
się obszerny artykuł poświęcony ISEO. Zaprezentowano w nim historię i plany założonej w 1969 roku przez Giuseppe Facchinetti firmy, która pomimo upływu wielu lat i przemian, wciąż pozostaje własnością przedsiębiorczej włoskiej rodziny.

Obecnie w skład grupy ISEO wchodzą firmy, posiadające swoje oddziały nie tylko
w Europie, ale także w Azji oraz w Republice Południowej Afryki. Całym biznesem zarządza syn założyciela ISEO - Evaristo Facchinetti i radzi sobie doskonale, gdyż nawet w dobie kryzysu ekonomicznego ISEO osiąga znakomite wyniki, a bieżący rok zamknie z obrotem 140 milionów euro. 5% tej sumy, a więc około 7 milionów euro zostanie przeznaczonych na działania badawczo-rozwojowe, gdyż firma stale dąży do udoskonalania oferowanych produktów oraz wprowadzania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

W marcu bieżącego roku ISEO wraz z firmą Locken stworzyło wspólne przedsięwzięcie funkcjonujące na zasadzie joint venture. Pozwoliło to na poszerzenie oferty o najnowsze rozwiązania z zakresu bezprzewodowej kontroli dostępu i wzmocniło pozycję ISEO na francuskim, brytyjskim i hiszpańskim rynku. Ponadto w najbliższej perspektywie ISEO planuje ekspansję na niezwykle atrakcyjne rynki w Północnej oraz Południowej Ameryce, które zlokalizowane są w stosunkowo niespokojnych regionach, gdzie zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa odgrywa niezwykle istotną rolę.

Kolejne funkcjonalności aplikacji Argo

9 listopad 2016

Firma ISEO udostępniła wersję beta aplikacji Argo, wzbogaconą o kilka nowych funkcjonalności. Między innymi umożliwia ona utworzenie przedziałów czasowych dla poszczególnych użytkowników.

W rezultacie administratorzy mogą przydzielać dostęp wybranym osobom w ściśle określonych dniach i godzinach oraz nadawać użytkownikom nazwy korzystając nie tylko z liter i cyfr, ale także znaków specjalnych oraz emotikonów.

Ponadto w wersji beta aplikacji Argo pojawiła się również możliwość wyłączania wszystkich dźwięków lub jedynie sygnału otwarcia.

Aplikację można pobrać ze strony internetowej https://download.iseo.com/.

Nowa wersja czytnika Stylos

31 październik 2016

Stylos SmartW ofercie ISEO pojawiła się nowa wersja czytnika uwierzytelniającego Stylos
o nazwie Stylos Smart, dedykowana do sterowania urządzeniami kontroli dostępu ISEO Zero1. Czytnik dostępny jest wraz z klawiaturą numeryczną (do montażu wewnętrznego) lub bez (do montażu na zewnątrz budynków, klasa szczelności IP66). Stylos Smart wyróżnia minimalistyczny, a zarazem nowoczesny design. Urządzenie znakomicie sprawdza się w budownictwie mieszkalnym oraz w niewielkich obiektach użyteczności publicznej. Czytnik występuje w wersji do montażu naściennego oraz podtynkowego.

Administratorzy mogą zarządzać pracą czytnika uwierzytelniającego Stylos Smart przy użyciu urządzeń mobilnych obsługujących technologię Bluetooth Smart oraz posiadających zainstalowaną aplikacją Argo. Z kolei użytkownicy mogą korzystać
z czytnika nie tylko za pomocą smartfonów / tabletów z Argo, ale także przy użyciu kart i opasek zbliżeniowych. W przypadku zagubienia lub kradzieży opaski / karty, administrator może ją błyskawicznie dezaktywować. Do obsługi urządzenia nie jest wymagane połączenie z siecią internetową. Wszystkie informacje przesyłane do czytnika są szyfrowane, co uniemożliwia ich odczytanie przez osoby postronne. Stylos Smart zapisuje dane do 300 użytkowników oraz posiada pamięć na 1000 ostatnich zdarzeń. Warto zaznaczyć, że listy z danymi dostępowymi poszczególnych użytkowników można łatwo kopiować i przenosić pomiędzy drzwiami.

Uaktualniona wersja aplikacji Argo

8 wrzesień 2016

Oprócz znanych do tej pory funkcji i możliwości, nowa wersja aplikacji oferuje udoskonaloną obsługę elektromotorycznego zamka X1R Smart. Aplikacja Argo 2.0.8 jest dostępna do pobrania za darmo z serwisu iTunes (wersja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS 7.0 lub nowszym) oraz z serwisu Google Play (wersja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android 4.3 lub nowszym).

Pobranie aktualizacji zajmuje jedynie kilka minut. Jest ono możliwe po wejściu
w Tryb Programowania aplikacji Argo, co wymaga użycia aktywnej karty Master. Dodatkowo bateria urządzenia przenośnego, na którym zamierzamy zainstalować nową wersję oprogramowania, musi być naładowana przynajmniej w 30%.

Należy również pamiętać o tym, aby podczas pobierania aktualizacji nie wyłączać, ani nie wykonywać żadnych innych operacji z użyciem smartfona, tabletu czy innego urządzenia przenośnego, na którym zapisywany jest plik. W przeciwnym razie pobieranie aktualizacji może zostać przerwane i trzeba będzie rozpocząć je na nowo.

Wspólne przedsięwzięcie ISEO i Locken

22 lipiec 2016

Firmy ISEO i Locken stworzyły wspólne przedsięwzięcie funkcjonujące na zasadzie joint venture. Dzięki temu ich klienci uzyskają dostęp do szerszej oferty rozwiązań
z zakresu bezprzewodowej kontroli dostępu, w tym spersonalizowanych produktów ściśle dopasowanych do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Firma Locken został założona w 2003 roku i w ciągu zaledwie dziesięciu lat wyposażyła w swoje produkty i systemy ponad 150 000 obiektów. W ten sposób marka Locken stała się rozpoznawalna w Europie i zbudowała silną pozycję
na kilku dużych, europejskich rynkach, między innymi we Francji, Hiszpanii
oraz w Wielkiej Brytanii. Rozwiązania oferowane przez Locken cenione są
przede wszystkim za bardzo wysoką jakość oraz niezawodność.

Firma ISEO powstała w 1969 roku w miejscowości Pisogne we Włoszech i zaczerpnęła swoją nazwę od położonego nieopodal słynnego alpejskiego jeziora - Lago d’Iseo. Początkowo ISEO produkowało jedynie zamki, wkładki bębenkowe oraz kłódki.
Z biegiem czasu oferta firmy została poszerzona o systemy kontroli dostępu, zamknięcia ewakuacyjne, zamykacze drzwiowe
oraz inne okucia i akcesoria dedykowane do drzwi oraz bram.

W 1998 roku założona została Grupa ISEO. Obecnie w jej skład wchodzi kilkanaście firm z całego świata, zatrudniających
ponad 1200 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu marka ISEO jest rozpoznawalna na kilku kontynentach.

Oferowane przez ISEO rozwiązania z zakresu kontroli dostępu obejmują szereg certyfikowanych produktów, między innymi: sterowane elektronicznie klamki, mechatroniczne / elektroniczne wkładki bębenkowe, zamki elektromotoryczne i solenoidowe, czytniki uwierzytelniające itd. Większość z nich można obsługiwać mechanicznie oraz zdalnie przy użyciu takich akcesoriów jak: piloty, karty zbliżeniowe, transpondery itp. Dodatkowo do zarządzania pracą urządzeń kontroli dostępu Smart dedykowana
jest specjalna, bezpłatna aplikacja Argo, którą można zainstalować na każdym urządzeniu przenośnym posiadającym system operacyjny iOS lub Android.   

Nowy zamek X1R Smart

22 czerwiec 2016

W ofercie ISEO pojawił się nowy model zamka elektromotorycznego – X1R Smart.

Podobnie jak pozostałe produkty z rodziny Smart, zamek został wyposażony w wieloprotokołowy czytnik zbliżeniowy RFID 13,56 MHz i może być obsługiwany poprzez urządzenia przenośne z aplikacją Argo oraz tagi lub karty zbliżeniowe.

Dodatkowo pracą rygli zamka można sterować przy użyciu klucza wkładki bębenkowej, co umożliwia otwarcie drzwi nawet w przypadku awarii zasilania elektrycznego. Z kolei interfejs Lockbus pozwala zintegrować zamek z urządzeniami kontroli dostępu ISEO Zero1.

Zamek X1R Smart oferuje najwyższy (7) poziom zabezpieczenia antywłamaniowego zgodnie z wymogami europejskich norm EN 14846 oraz EN 12209.

Można go stosować w drzwiach zewnętrznych o wzmocnionej konstrukcji oraz maksymalnej wadze do 200 kg. Dzięki uniwersalnemu zaczepowi, zamek jest odpowiedni do montażu zarówno w drzwiach lewych, jak i prawych.

Pięć trybów pracy pozwala dopasować sposób pracy zamka do aktualnych potrzeb. Dodatkowo wbudowane baterie wystarczają na około 20 000 otwarć, a aplikacja Argo na bieżąco informuje o poziomie ich naładowania.

 

Produkty ISEO hitem targów Securex 2016

9 maj 2016

Produkty ISEO zaprezentowane na tegorocznych targach Securex w Poznaniu spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony gości.

Odwiedzający Securex specjaliści z branży zabezpieczeń chętnie zatrzymywali się na stoisku ISEO, aby przetestować aplikację Argo, która umożliwia programowanie i zarządzanie pracą inteligentnych urządzeń kontroli dostępu z serii Smart.

Dzięki Argo każdy właściciel smartfona, tabletu lub smartwatcha z obsługą technologii Bluetooth Smart oraz systemem operacyjnym iOS / Android może zdalnie otwierać drzwi wyposażone w klamkę Aries Smart, wkładkę bębenkową Libra Smart czy zamek X1R Smart / Thesis 2.0 Professional.

Ciekawostkę na targach Securex 2016 stanowił również alarm dźwiękowy Push Sirena dedykowany do zamknięć przeciwpanicznych z serii Push. Urządzenie jest zasilane poprzez dwie baterie alkaliczne AA, a jego programowanie odbywa się przy użyciu klucza wkładki bębenkowej. Aktywacja alarmu ma miejsce w momencie naciśnięcia listwy Push. Rozlega się wówczas charakterystyczny sygnał dźwiękowy o natężeniu 90 dB. Co istotne dzięki funkcji Break, w każdej chwili można otworzyć drzwi za pomocą klucza, bez aktywowania alarmu.

Na targach Securex 2016 firma ISEO zaprezentowała również elektromotoryczny zamek z automatycznym ryglowaniem oraz funkcją przeciwpaniczną - Multiblindo eMotion EXIT. Urządzenie zostało wyposażone w hartowany rygiel odporny na przecinanie, wiercenie oraz próby wyłamania. Dodatkowo zamek został sklasyfikowany w najwyższej (7) klasie zabezpieczenia antywłamaniowego zgodnie z normą EN 14846. Multiblindo eMotion EXIT oferuje trzy tryby pracy: TOTAL / LIGHT / FREE, które można łatwo zaprogramować przy użyciu przycisków znajdujących się na obudowie zamka.

Na stoisku ISEO podczas targów znalazły się również inne praktyczne urządzenia kontroli dostępu: mechatroniczna wkładka bębenkowa F9000, zamek elektromotoryczny Top Exit DGT, klamka elektromotoryczna Trim Tronic oraz czytnik uwierzytelniający Stylos Smart. 

ISEO na targach Securex 2016

18 marzec 2016

W dniach 25-28 kwietnia na odbywających się w Poznaniu targach Securex 2016, zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia kontroli dostępu z rodziny Smart.

Na stoisku nr 40 w pawilonie 7 będzie można przetestować działanie aplikacji Argo, która w połączeniu z elektroniczną wkładką bębenkową Libra Smart, elektroniczną klamką Aries Smart lub elektromotorycznym zamkiem X1R Smart umożliwia wygodne zarządzanie dostępem do drzwi.

Aplikacja Argo jest dostępna bezpłatnie i można ją zainstalować na urządzeniach przenośnych z systemem operacyjnym iOS (w wersji 7.0 lub nowszej) lub Android (w wersji 4.3 Jelly Bean lub nowszej) obsługujących technologię Bluetooth Smart.

Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko komfort, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż wszystkie dane przesyłane pomiędzy smartfonem,
a wybranym urządzeniem kontroli dostępu są szyfrowane przy użyciu
128-bitowego klucza AES i przechowywane w pamięci urządzenia Smart.
Dzięki temu nie ma możliwości ich odczytania w wyniku ataku kryptologicznego
tzw. metodą man-in-the-middle oraz poprzez zastosowanie algorytmu siłowego.    

Dodatkowo na stoisku pojawi się solenoidowy zamek Thesis 2.0, który został sklasyfikowany w 7 (najwyższej) klasie zabezpieczenia antywłamaniowego wg normy EN 14846. Urządzenie może pracować w jednym z dwóch trybów: Normalnie Zamknięty / Normalnie Otwarty i znajduje zastosowanie nie tylko w drzwiach pojedynczych, ale także w w śluzach ręcznych i automatycznych. Jego pracą można sterować przy użyciu czytnika Stylos z klawiaturą numeryczną lub za pomocą kart zbliżeniowych.

Kolejnym ciekawym zamkiem ISEO, który znajdzie się na targach jest model o nazwie Multiblindo eMotion. To elektromotoryczny, wielopunktowy i antywłamaniowy zamek na wkładkę, który podobnie jak Thesis 2.0 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Multiblindo eMotion działa w jednym z trzech trybów (TOTAL / LIGHT / FREE), które można wygodnie programować za pomocą przycisków.

Na targach Securex 2016 zaprezentowana zostanie również mechatroniczna wkładka bębenkowa F9000, która stanowi idealne rozwiązanie w drzwiach z kontrolą dostępu i gwarantuje najwyższy poziom ich zabezpieczenia. Źródło zasilania wkładki znajduje się w niemożliwym do skopiowania kluczu, który można natychmiast dezaktywować w przypadku kradzieży lub zgubienia. Z kolei sama wkładka została zabezpieczona przed wyłamaniem oraz przed otwarciem metodą lockpickingu. Co istotne jest również kompatybilna ze wszystkimi mechanicznymi wkładkami CSF. Dzięki temu może zostać wykonana w systemie jednego klucza.  

Nowe zamykacze drzwiowe

8 marzec 2016

Zamykacz IS 60Oferta ISEO poszerzyła się o nowe zamykacze drzwiowe dedykowane
do zastosowania w drzwiach drewnianych, profilowych oraz stalowych.

Obecnie klienci mają do wyboru cztery modele zamykaczy: IS 315, IS 115,
IS 65 oraz IS 60. Każdy z nich umożliwia regulację prędkości zamykania (180º-15º)
oraz regulację domknięcia (15º-0º). Wybrane modele posiadają również specjalne zawory, które pozwalają regulować siłę zamykania (EN), tłumienie otwarcia (BC)
czy nawet opóźnienie zamykania (DC).

Zamykacze można zamontować na drzwiach lewych lub prawych o maksymalnej wadze 80 kg (IS 65), 100 kg (IS 115 / IS 60) oraz 120 kg (IS 315). Model IS 60
został wyposażony w ramię standardowe, a pozostałe modele posiadają szynę
z ramieniem ślizgowym. Wszystkie zamykacze ISEO charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością, a ich wieloletnie, bezawaryjne działanie potwierdza przeprowadzony przez producenta test 500 000 cykli pracy.     

Modele IS 315, IS 115 oraz IS 65 można dodatkowo doposażyć w zestaw przytrzymania otwarcia (Hold Open) lub zestaw z ogranicznikiem kąta otwarcia. Stosowanie takich rozwiązań pozwala zabezpieczyć skrzydła drzwiowe przed potencjalnymi uszkodzeniami, wynikającymi np. z silnych podmuchów wiatru
lub niewłaściwego zamykania drzwi przy użyciu znacznej siły fizycznej. Łagodne domykanie skrzydła, a zwłaszcza ograniczenie
kąta ich otwarcia gwarantuje również ochronę sąsiadującej z drzwiami ściany oraz mienia znajdującego się w bezpośrednim otoczeniu drzwi.

Istotną cechą zamykaczy drzwiowych ISEO jest ich atrakcyjna stylistyka oraz dostępność w trzech wariantach wykończenia: srebrnym, białym i czarnym.   

Klienci bardzo pozytywnie oceniają ofertę ISEO

17 luty 2016

W okresie od października do listopada ubiegłego roku ISEO we współpracy z firmą Cerved przeprowadziło wśród
swoich klientów badanie opinii dotyczących oferowanych produktów i usług.

Uzyskane wyniki potwierdziły, że oferta ISEO pokrywa się z oczekiwaniami rynku oraz wyróżnia na tle konkurencji.

Ankietowani wysoko ocenili nie tylko szeroki wybór, perfekcyjną jakość oraz innowacyjność samych urządzeń, ale
również kompetencje doradców firmy ISEO, którzy zawsze chętnie służą radą, dzieląc się swoją wiedzą techniczną.

Profesjonalna pomoc wykwalifikowanych doradców, ułatwia klientom wybór rozwiązań, które najlepiej odpowiadają
ich indywidualnym preferencjom.

Współczynnik satysfakcji klientów wynoszący 92,8% pozwala firmie ISEO z optymizmem planować kolejne działania
oraz wprowadzać na rynek nowe, innowacyjne produkty.

Ponadto większość klientów ISEO z pewnością poleci zakupione produkty kolejnym osobom i chętnie skorzysta
w przyszłości z oferty dobrze im znanej oraz cenionej na rynku firmy. 

ISEO na targach Sicurezza 2015

30 listopad 2015

stoisko iseo

Sicurezza to międzynarodowe targi branżowe, które poświęcone są rozwiązaniom służącym zapewnieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz ochronie osób
i mienia. Z roku na rok rynek urządzeń kontroli dostępu, systemów monitoringu oraz usług związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, zyskuje na znaczeniu.
Ma to przede wszystkim związek ze zmieniającą się sytuacją geopolityczną na świecie oraz rozwojem innowacyjnych technologii, które umożliwiają dostosowanie usług do ściśle spersonalizowanych potrzeb szerokiej grupy odbiorców.

Targi Sicurezza 2015 odbywały się w dniach od 3 do 5 listopada w Mediolanie. Tegoroczna edycja przyciągnęła 333 wystawców z 30 krajów oraz setki gości
z całego świata. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ISEO, na którym zaprezentowano najnowsze urządzenia z rodziny IseoZero1: elektronicznie sterowaną wkładkę bębenkową Libra Smart, mechatroniczną klamkę drzwiową Aries Smart, czytnik uwierzytelniający współpracujący z aplikacją Argo – Stylos Smart, elektromotoryczny zamek do wzmocnionych drzwi x1R Smart, zamek solenoidowy Thesis 2.0, mechatroniczną wkładkę bębenkową F9000 oraz zamki elektromotoryczne Multiblindo eMotion i TOP Exit DGT.

Przedstawiciele firmy ISEO udzielali również informacji na temat najnowszego, znajdującego się w fazie testów systemu o nazwie Vega, który służy do budowy oraz zarządzania systemami kontroli dostępu i jest dedykowany do zastosowania przede wszystkim w małych i średniej wielkości firmach.

System Vega współpracuje z urządzeniami z grupy ISEO Zero1, w tym mechatronicznymi wkładkami bębenkowymi F9000. Klucze służące do otwierania takich wkładek posiadają zgodność z dyrektywą ATEX. Oznacza to, że mogą być stosowane w miejscach,
w których występuje zagrożenie wybuchem (cementownie, elektrownie, laboratoria, lakiernie, porty lotnicze i morskie, rafinerie, zakłady chemiczne itp.).

Aplikacja Vega jest dostępna w wersji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Można ją również obsługiwać za pomocą podłączonego do internetu komputera z zainstalowaną przeglądarką pracującą na silniku WebKit
(np. Google Chrome / Safari / Microsoft Edge). Dzięki temu możliwe jest zdalne zarządzanie prawami użytkowników oraz pracą
urządzeń kontroli dostępu, a także pobieranie historii zdarzeń z każdego urządzenia / zamka, działającego w ramach danego systemu kontroli dostępu.

 

Elektroniczna wkładka Libra Smart

7 październik 2015

libra smart

Elektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart jest pierwszym urządzeniem z grupy produktów IseoZero1, które współpracuje z bezpłatną aplikacją Argo.

Wkładka Libra Smart została wyposażona w wieloprotokołowy czytnik RFID od zewnątrz oraz mechaniczną gałkę PREMIUM od wewnątrz. Urządzenie jest dostępne w wersji dedykowanej do użytku wewnętrznego (klasa szczelności IP54) oraz w wersji Heavy Duty do użytku zewnętrznego (klasa szczelności IP66).

Sterowana elektronicznie wkładka Libra Smart posiada profil zgodny z europejskim profilem wkładki bębenkowej oraz zabierak zgodny z DIN 18252. Maksymalna długość jej korpusu wynosi 120 mm. Libra Smart czerpie energię z baterii litowej 2/3 AA, która dostarczana jest w zestawie wraz z wkładką.

Do zarządzania pracą wkładki Libra Smart dedykowana jest bezpłatna aplikacja Argo, którą można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Wówczas użycie karty ISEO Master umożliwia przeglądanie rejestru zawierającego 1000 ostatnich zdarzeń, a także dodawanie, usuwanie lub edytowanie danych maksymalnie 300 użytkowników.

Dodatkowo administratorzy mogą blokować użytkowników posiadających status standard oraz udostępniać tryb przejścia, który zapewnia wolny dostęp do danego pomieszczenia. Pozostałe funkcje obejmują między innymi: przenoszenie list użytkowników pomiędzy różnymi drzwiami, na których zainstalowano urządzenia kontroli dostępu z serii Smart, generowanie szczegółowych raportów dotyczących zdarzeń w wybranym okresie czasu oraz przesyłanie ich pocztą elektroniczną na wybrane konto.   

Komunikacja pomiędzy urządzeniem mobilnym z zainstalowaną aplikacją Argo, a sterowaną elektronicznie wkładką bębenkową Libra Smart, odbywa się przy użyciu technologii Bluetooth Smart 4.0. Wszystkie przesyłane dane są zakodowane za pomocą 128-bitowego klucza AES oraz zmiennego algorytmu klucza, a następnie zapisywane w pamięci wkładki. Zapewnia to brak możliwości ich przechwycenia przy użyciu podsłuchu lub algorytmu siłowego.

Przy zastosowaniu elektronicznej wkładki bębenkowej Libra Smart, do otwierania drzwi zamiast kluczy, można używać kart Mifare lub ISEO, smartfonów, tabletów, opasek i innych gadżetów obsługujących technologię NFC.     

Bezpłatna aplikacja Argo

1 wrzesień 2015

argo

Bezpłatna aplikacja Argo to najnowsze oprogramowanie dedykowane do zarządzania urządzeniami kontroli dostępu.

Argo współpracuje z elektroniczną wkładką bębenkową Libra Smart. Wkrótce za pomocą aplikacji będzie można zarządzać także pracą klamki Aries Smart oraz innych urządzeń z grupy IseoZero1.

Aplikacja Argo może być zainstalowana na każdym urządzeniu przenośnym z technologią Bluetooth oraz systemem operacyjnym iOS (wersja 7.0 lub nowsza)
lub Android (wersja 4.3 Jelly Bean lub nowsza).

W przypadku zastosowania aplikacji do współpracy z wkładką Libra Smart, możliwe jest zarządzanie prawami dostępu dla 300 użytkowników oraz rejestrowanie
i odczytywanie 1000 ostatnich zdarzeń. Komunikacja pomiędzy urządzeniem przenośnym oraz wkładką odbywa się z odległości maksymalnie 10 metrów. 128-bitowy klucz AES gwarantuje bezpieczeństwo zaszyfrowanych danych, uniemożliwiając ich odczytanie czy przechwycenie.

Każda wkładka Libra Smart posiada przypisaną kartę MASTER. Za jej pomocą można wygodnie zarządzać prawami dostępu i zmieniać ustawienia użytkowników kart USER.

Elektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart zasilana jest za pomocą wbudowanej baterii litowej, która standardowo dołączana jest do każdego opakowania. Aplikacja Argo na bieżąco informuje o poziomie zużycia baterii oraz pojawieniu się nowych aktualizacji oprogramowania.    

Mechatroniczna wkładka F9000

1 lipiec 2015

f9000

F9000 to dostępna na zamówienie wkładka mechatroniczna, która może zostać wykonana w systemie klucza.

Dzięki zastosowaniu zabezpieczeń mechanicznych oraz nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, wkładka mechatroniczna F9000 gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wkładka została wyposażona w sześć kołków zabezpieczających przed otwarciem metodą lockpickingu. Ponadto zabezpieczono ją przed próbą wyłamania.  

Montaż wkładki za pomocą śruby mocującej jest łatwy i wygodny. Umieszczone wewnątrz klucza źródło zasilania wyklucza konieczność stosowania okablowania.
Z kolei brak baterii w korpusie wkładki, gwarantuje niezawodną pracę urządzenia nawet w trudnych warunkach występujących w wybranym miejscu instalacji. Zarówno transmisja zasilania, jak i danych odbywa się bezstykowo.

Kompatybilność modelu F9000 z wkładkami mechanicznymi systemu CSF zapewnia możliwość budowania zaawansowanych systemów kontroli dostępu. W wersji standardowej w pamięci wkładki F9000 można zapisać do 1000 kluczy oraz ustawić maksymalnie 23 przedziały czasowe. Zastosowana dioda LED sygnalizuje nie tylko autoryzację danego klucza, ale pozwala również sprawdzać stan baterii.  

 

Antywłamaniowa wkładka F6 ExtraS

1 maj 2015

f6 extras

Wkładka F6 ExtraS posiada sześć kołków charakteryzujących się zwiększoną odpornością na manipulacyjne otwarcie. Dodatkowo w korpusie wkładki oraz w bębenku umieszczono specjalne zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe oraz zabezpieczenia przed otwarciem metodą bumpingową i lockpickingiem.
Wkładka F6 ExtraS posiada również strefę kontrolowanego złamania.

Wkładka F6 ExtraS jest dostępna w trzech wersjach:

- dwustronnej (długość od 60 do 100 mm)

- jednostronnej (długość od 40 do 65 mm)

- z gałką (długość od 60 do 100 mm)

Wkładkę można zainstalować zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.Opakowanie zawiera: wkładkę bębenkową, trzy klucze oraz śrubę mocującą o długości 65 mm.

Alarm Push Sirena

1 luty 2015

push sirena

W ofercie Iseo dostępny jest alarm akustyczny Push Sirena dedykowany do zamknięć przeciwpanicznych serii Push. Alarm włącza się za każdym razem w przypadku usiłowania otwarcia drzwi przez osobę nieposiadającą autoryzacji emitując sygnał dźwiękowy 90 dB przy jednoczesnym zapaleniu wbudowanych diod LED. W przypadku braku zagrożenia, diody LED sygnalizują status urządzenia oraz poziom naładowania baterii. Push Sirena zapewnia bezpieczeństwo pomieszczenia lub budynku z zainstalowanym zamknięciem przeciwpanicznym Push.

Zaletą alarmu Push Sirena jest zasilane bateryjne, które wyklucza konieczność układania kabli.

Urządzenie może działać w jednym z trzech trybów:

- Alarm Off (alarm wyłączony)

- Alarm On (alarm włączony, uruchamiający sygnał dźwiękowy i wizualny w momencie wciśnięcia listwy przez osobę niepowołaną)

- Courtesy / Break (wciśnięcie listwy nie aktywuje alarmu i umożliwia swobodne przejście przez pięć sekund, a po tym czasie urządzenie wraca do pracy w trybie Alarm On)

Opakowanie zawiera: alarm Push Sirena, wkładkę połówkową 30x10 mm oraz dwie baterie alkaliczne AA 1,5 V, zamknięcie Push.

 

Nowy katalog na rok 2015

1 grudzień 2014

Ikona

 

 

 

Na stronie głównej dostępny jest do pobrania nowy katalog ogólny nr 30 na rok 2015. 

Nowe wykończenie w kolorze szary metalik

28 listopad 2014

metal grey

W ofercie okuć antypanicznych dostępny jest na zamówienie specjalne kolor metal grey (szary metalik). Jest to wykończenie z antybakteryjną powłoką AntiGerm, która skutecznie zapobiega rozwojowi i rozprzestrzenianiu się ponad 650 gatunków wirusów i bakterii w tym Legionelli, Salmonelli i MRSA.

Produkty możliwe do zamówienia w kolorze metal grey (szary metalik) to zamknięcia antypaniczne i klamki:

- Idea Base

- Idea Push

- Trim

- Trim-Tronic

  

ISEO Idea Base Infilare – przeciwpaniczne zamknięcie drążkowe

13 listopad 2014

infilarePrzeznaczone do zastosowania w drzwiach ewakuacyjnych (w tym przeciwpożarowych) zarówno na skrzydle czynnym jak i biernym z przeciwpanicznymi zamkami wpuszczanymi.

Design: Idea Base Infilare wizualnie nawiązuje do nawierzchniowych zamknięć Idea Base, dzięki czemu w obrębie jednego obiektu jest możliwe zastosowanie obydwu rodzajów okuć w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika końcowego.

Zamknięcie Idea Base Infilare idealnie sprawdza się na drogach ewakuacyjnych w obiektach użyteczności publicznej i wszędzie tam, gdzie może wystąpić zagrożenie życia. W sytuacjach nagłych nawet osoby nie przeszkolone w zakresie ewakuacji, często spanikowane, zawsze mogą sprawnie i intuicyjnie opuścić niebezpieczne miejsce (zgodnie z normą EN 1125).

Istotną zaletą Idea Base Infilare jest również powłoka antybakteryjna AntiGERM, która zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów, pleśni, alg, grzybów i bakterii. Poprzez uwalnianie jonów srebra, powłoka chroni osoby korzystające z zamknięcia przed zainfekowaniem się ponad 650 gatunkami bakterii w tym: Legionellą, MRSA czy Salmonellą. Skuteczność powłoki AntiGERM została potwierdzona przez Wydział Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Padwie.

Dane techniczne: rozstaw 72 mm, otwór na trzpień 9 mm, obrót trzpienia 30°.

Idea Base Infilare dostępne jest w dwóch rodzajach wykończenia: kolor czarny (z AntiGERM) oraz kolor stali nierdzewnej (PVD bez AntiGERM).

Opakowanie zawiera: zamknięcie, szablon, śruby montażowe, instrukcję.                                               

Na osobne zamówienie: drążek w kolorze czerwonym, szarym lub ze stali nierdzewnej, zamek wraz z akcesoriami.

Wyróżnienie dla elektronicznie sterowanej wkładki Libra

29 sierpień 2014

wkladka elektroniczna libra

Nowoczesna, elektronicznie sterowana wkładka bębenkowa Libra z serii ISEO Zero1 otrzymała Honorowe Wyróżnienie podczas XXIII edycji Compasso d'Oro.


Compasso d'Oro to prestiżowy konkurs organizowany każdego roku we Włoszech. Jego celem jest promocja włoskich produktów wyróżniających się oryginalnym wzornictwem i nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1954 roku.

System kontroli dostępu z elektronicznie sterowaną wkładką bębenkową Libra został wybrany przez Włoskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego (Associazione per il Disegno Industriale) spośród setek innych produktów zgłoszonych do konkursu. Ponadto zaprezentowano go w słynnym muzeum Triennale w Mediolanie oraz na targach Officine Ex Ansaldo.

System został zaprojektowany i jest produkowany przez firmę ISEO. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom, użytkownicy mogą otwierać wejścia do pomieszczeń i budynków za pomocą kart elektronicznych, a nawet smartfonów. Ponadto technologia umożliwia zaprogramowanie każdej bramki w ten sposób, aby umożliwiała określonym użytkownikom dostęp w wybranych godzinach.

Jednocześnie system charakteryzuje się bezpieczeństwem i bezawaryjną pracą. Wszystkie jego elementy zostały wykonane z elementów, które można przetwarzać w procesie recyclingu. W rezultacie produkt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, a jego produkcja odbywa się zgodnie z poszanowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego.

Klamka elektroniczna Aries

1 październik 2013

logo konferencji

logo konferencji

Iseo wprowadziło do oferty nowy produkt - elektroniczną klamkę drzwiową Aries. Przeznaczenie klamki, to drzwi z kontrolą dostępu, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla budynków użyteczności publicznej (hoteli, szpitali, bibliotek, szkół, uczelni, itp.). Doskonale sprawdzi się również w prywatnych rezydencjach.

Najważniejsze cechy produktu, to:

 • - brak potrzeby używania zewnętrznych źródeł zasilania
 • - kompatybilność z większością zamków wpuszczanych dostępnych na rynku
 • - możliwość stosowania we wszystkich rodzajach drzwi, o grubościach:
  a) standardowych (40 - 85 mm)
  b) niestandardowych (25 - 120 mm)

Aries dostępny jest w czterech wykończeniach kolorystycznych:

 • - Stal nierdzewna matowa
 • - Stal nierdzewna błyszcząca
 • - Mosiądz matowy (PVD)
 • - Mosiądz polerowany (PVD)

Przeczytaj więcej na: iseo.pl/Aries


Do pobrania:Ulotka w formacie PDF na temat systemu Aries (rozmiar pliku: 913kB)Nowy wzór klucza R6 i budowlanego R50

10 kwiecień 2013

logo konferencji

Pragniemy poinformować naszych klientów, iż od 23 lutego 2013 roku wkładka R6 będzie produkowana z nowym wzorem klucza.

 

Ponadto, od maja 2013 klucz budowlany do wkładek R50 będzie produkowany bez platikowej osłonki na główce klucza:

logo konferencji

Gwarancja 10 lat na produkty ISEO!

4 styczeń 2013

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż ISEO, wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów, z dniem 2 stycznia 2013 roku rozszerzyło gwarancję na swoje produkty do:

 • 10 lat na wszystkie okucia mechaniczne

 • 3 lata na okucia z częsciami elektronicznymi

 

Z każdym rokiem marka ISEO rozrasta się, umacniając swoją pozycję na światowym rynku i zyskując na powadze i niezawodności.

Nie byłoby to możliwe bez naszych klientów, dlatego wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności w Nowym Roku 2013!

 

Nowość! Powłoka antybakteryjna AntiGERM

15 listopad 2012

logo konferencji


Jest nam niezmiernie miło poinformować naszych klientów, że od 12 listopada 2012 roku zamknięcia antypaniczne i ewakuacyjne, a także akcesoria do nich, będą produkowane ze specjalną powłoką AntiGERM.

Powłoka będzie występowała we wszystkich podstawowych wersjach zamknięć, z wyłączeniem wersji Inox i PVD.

AntiGERM zawiera wolno uwalniane jony srebra, które bardzo efektywnie unicestwiają i chronią przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii.

Skuteczność ochrony antybakteryjnej została przetestowana naukowo. Potwierdzone zostało, że jest ona całkowicie bezpieczna dla ludzi. Testy wykazały, że wystarczy kilka minut, aby wyeliminować ponad 650 różnych odmian bakterii, redukując ich ilość o ponad 99,99%.

Kliknij aby pobrać ulotkę o AntiGERM

Podsumowanie konferencji

14 listopad 2012

We wrześniu oraz październiku odbył się cykl konferencji o haśle Innowacyjne Inspiracje, których organizatorami było sześciu liderów wśród dostawców kompleksowych rozwiązań dla architektury i budownictwa, firmy Novet-Iseo, Ponzio, Guardian, Mercor, Dow Corning i Dorma.

Łącznie na wszystkie spotkania, które odbyły się

 • 13-15 września (Dolina Charlotty Resort & SPA, k. Słupska)
 • 11-13 października (Młyn Jacka Hotel & SPA Jaroszowice, Wadowice)
 • 18-20 października (Willa Port, Ostróda)

 zaproszonych zostało 300 architektów z całej Polski.

Każda z konferencji rozpoczynała się autorskim wykładem Pana Filipa Springera, podczas którego opowiadał o procesie powstawiania jego książki „Źle urodzone”, gdzie opisał architekturę PRLu.

Tematyką opisywanych podczas konferencji zagadnień było:

Bezpieczeństwo i ewakuacja – Bartłomiej Błażejewski z firmy Novet prezentował najnowsze produkty włoskiej firmy ISEO z zakresu kontroli dostępu do pomieszczeń w połączeniu z profesjonalnymi zamknięciami na drogach ewakuacyjnych oraz z zamkami w najwyższej klasie bezpieczeństwa. Rozwiązania te pozwalają na włączenie poszczególnych punktów w systemy ochrony budynków lub mogą stanowić autonomiczne zabezpieczenia na pojedynczych punktach przy wykorzystaniu nowoczesnych kontrolerów z najnowszej oferty ISEO. Novet zaprezentował najszerszą na rynku ofertę zamknięć awaryjnych oraz przeciwpanicznych obejmującą także adaptery do montażu na drzwiach całoszklanych.

Szklany komfort, szkło architektoniczne – Guardian zaprezentował osiągnięcia technologii w zakresie ogniw fotowoltanicznych wykorzystywanych w szkleniu, a także szkło przyszłości, o selektywnej przepuszczalności ciepła.

Mercor przedstawił ofertę oraz przykłady zastosowań automatycznych drzwi przeciwpożarowych zamykanych lub zasuwanych po wywołaniu alarmu, wentylacji pożarowej oraz systemy oddymiania grawitacyjnego.

Ponzio opisało ofertę systemów aluminiowych, łamaczy światła i przedstawiło nowości w segmencie systemów zewnętrznych (ciepłych) , a także  podczas prezentacji zobrazowano temat izolacyjności termicznej.

Dow Corning przedstawił ofertę sylikonów używanych do szklenia strukturalnego, dzięki którym nie ma już potrzeby nawiercania tafli szkła pod mocowania. Poszerzeniem asortymenty jest wprowadzenie sylikonów w kolorach od białego, poprzez różne odcienie szarości do czarnego.

 Dorma zaprezentowała szeroki asortyment swoich okuć z zakresu techniki drzwiowej i glassu. Ponadto przedstawiła ofertę automatyki drzwiowej, prezentując tym samym produkty takie jak, drzwi obrotowe, przesuwne i rozwierne. Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się stoisko, na którym można było poczuć różnicę między zwykłym samozamykaczem, a samozamykaczem z krzywką sercową.

Wszystkie opisywane rozwiązania i technologie uzupełnia się wzajemnie, dając w połączniu możliwość bardzo szerokiego spektrum zastosowań.  Konferencje spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród architektów

W ramach spotkań odbyły się również prezentacje drukarek przestrzennych, ukazujące proces tworzenia fizycznego obiektu na podstawie pliku CAD. Wystąpili znani artyści, tacy jak Maciej Pol z Teatrem Magii, czy Kasia & Paula Electrica Duo w żywiołowym widowisku muzycznym z użyciem elektrycznych skrzypiec i harfy.

W przerwach pomiędzy blokami konferencyjnymi uczestnicy mogli zrelaksować się korzystając z kompleksu basenowego, spa, krokieta, a także atrakcji niespodzianek przygotowanych specjalnie dla uczestników.

Zainteresowanie zagadnieniami poruszanymi podczas prezentacji a także liczne pytania dotyczące możliwości zastosowania produktów przedstawianych na spotkaniach pokazują, jak bardzo istotne jest organizowanie tego typu spotkań ze specjalistami branży dla docelowych grup projektantów.

Konferencja Innowacyjne Inspiracje

12 sierpień 2012

logo konferencji

ISEO jest współorganizatorem cyklu 3 konferencji „Innowacyjne Inspiracje”,
które odbędą się w terminach:

 • 13-15 września (Dolina Charlotty Resort & SPA, k. Słupska)
 • 11-13 października (Młyn Jacka Hotel & SPA Jaroszowice, Wadowice)
 • 18-20 października (Willa Port, Ostróda)


Podczas spotkań, na które łącznie zostało zaproszonych 300 architektów z całej Polski, grupa liderów dostarczających kompleksowe rozwiązania dla architektury i budownictwa przedstawi nowości w ofercie koncentrujące się wokół najciekawszych rozwiązań z zakresu designu, bezpieczeństwa, komfortu i aranżacji przestrzeni, a także innowacyjne systemy kontroli i ewakuacji stosowane w budynkach użyteczności publicznej.

W ramach spotkań odbędą się również prezentacje drukarek przestrzennych, ukazujące proces tworzenia fizycznego obiektu na podstawie pliku CAD. Wystąpią znani artyści, tacy jak Maciej Pol z Teatrem Magii, czy Kasia & Paula Electrica Duo w żywiołowym widowisku muzycznym z użyciem elektrycznych skrzypiec i harfy. W przerwach uczestnicy będą mogli zrelaksować się korzystając z kompleksu basenowego, spa, kręgli, krokieta, a także atrakcji niespodzianek przygotowanych specjalnie dla uczestników.
logotypy organizatorow

 

Zwiastun konferencji 11-13 października w Młynie Jacka

 

Wywiad w Platinum Magazine

20 lipiec 2012

W lipcu tego roku, prestiżowy włoski magazyn Il Sole 24 Ore, Platinum, opublikował wywiad z prezydentem grupy Iseo, Evaristo Facchinetti, oraz z dyrektorem zarządzającym, Pierrem Bourgmayer. Zachęcamy do przeczytania artykułu. 

Pobierz plik PDF z artykułem:

okladka-platinum-magazine

 

Iseo sponsorem Giro D'Italia

27 maj 2012

W dniach 5-27 maja tego roku odbył się wyścig Giro D'Italia, któego sposorem była firma Iseo.

Po pozytywnych doświadczeniach zebranych podczas ubiegłorocznej edycji wyścigu Giro D'Italia, firma Iseo zdecydowała się być sponsorem również w tym roku. Goście oraz Klienci firmy mieli okazję zapoznać się z nowymi produktami na specjalnych stanowiskach na starcie wyścigu. Z kolei na mecie każdego etapu goście Iseo mieli możliwość podziwinia z bliska kolarzy przekraczających metę. 

Również polscy Klienci Iseo mieli okazję oglądać etap wyścigu, który odbywał się w Danii. Firmy, które są najbardziej aktywne w sprzedaży produktów Iseo zostały zaproszone do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że nasi Klienci na długo zachowają w pamięci miłe wspomnienia z wyjazdu.

Autoryzowany dystrybutor ISEO w Polsce - Novet Sp. Jawna Kaczmarek i Wspólnicy, 95-030 Rzgów, Gospodarz ul. Cegielniana 15, tel.: +48 42 214 29 33 fax: +48 42 214 29 35 e-mail: bok@novet.eu